Finał konkursu w formie online w niedzielę, 15 listopada br. Prezentujemy pierwszą część nagród w konkursie!
Ze względu na pogarszającą się sytuację epidemiologiczną i związaną z nią dostępność wszystkich osób występujących w ramach finału konkursu, jego przeprowadzenie zostało przeniesione na niedzielę, 15 listopada br. Finał konkursu językowego "Ultramaraton z polszczyzną 2.0" odbędzie się w formie online na platformie YouTube w ww. terminie.
NAGRODY W KONKURSIE
Tymczasem prezentujemy pierwszą część nagród konkursowych.
Kalendarz językowy "Ogarnij język polski 2021"
Trzydzieści osób biorących udział w konkursie, które uzyska najwyższy wynik punktowy, otrzyma kalendarz językowy OGARNIJ JĘZYK POLSKI 2021.
Więcej o kalendarzu językowym OGARNIJ JĘZYK POLSKI 2021 możecie przeczytać tutaj.
Ula Kowalczuk, "Koń jaki jest, każdy widzi - czyli alfabetyczny zbiór 300 konizmów"
Zwycięzcy konkursu "Ultramaraton z polszczyzną 2.0" – pierwsze trzy osoby z najwyższą punktacją – otrzymają m.in. unikalną publikację pt. "Koń jaki jest, każdy widzi – czyli alfabetyczny zbiór 300 konizmów" autorstwa największej w Polsce miłośniczki koni – Urszuli Kowalczuk, z dedykacją od autorki. To imponujące erudycją i rozmachem wydawnictwo, docenione tak przez językoznawców, jak i przez najważniejsze w Polsce organizacje hipiczne, składa się z dwóch tomów. Autorka zgromadziła w nich ponad 600 konizmów, a 300 z nich stało się punktem wyjścia do błyskotliwych felietonów napisanych z językoznawczym polotem, swadą, humorem i wrażliwością. W książkach znajdują się reprodukcje obrazów artystki i miłośniczki koni Magdy Braciszewskiej-Klimek.
Więcej o konizmach i publikacji "Koń jaki jest, każdy widzi" możecie przeczyta na stronach:
Koń jaki jest, każdy widzi – tom I
Koń jaki jest, każdy widzi – tom II
Magda Bębenek, "Świat naszych marzeń"
Zwycięzcy konkursu "Ultramaraton z polszczyzną 2.0" – pierwsze trzy osoby z najwyższą punktacją – otrzymają także książkę "Świat naszych marzeń" Magdy Bębenek z Jej autorskiego cyklu "Polka potrafi". Egzemplarze dla zwycięzców zostaną opatrzone dedykacją autorki.
W związku z obecnymi wydarzeniami w kraju książka "Świat naszych marzeń" może być lekturą pasjonującą. Jak czytamy na stronie autorki:
„Polka potrafi. Świat naszych marzeń” to zapis trzynastu historii wziętych z życia zwykłych kobiet, które robią niezwykłe rzeczy w różnych częściach kraju i świata. Bohaterki angażują się ekologicznie, społecznie i politycznie, kierowane wizją świata, który chciałyby zostawić swoim dzieciom i wnukom. Książka została napisana z myślą o wszystkich tych, którzy zastanawiają się, jak wprowadzać pozytywne zmiany oraz dokładać swoją cegiełkę do uzdrawiania systemów, instytucji i mechanizmów, w których funkcjonujemy.
Więcej o serii książek Magdy Bębenek "Świat naszych marzeń" możecie przeczyta na stronach:
Fundacja Uniwersytetu Warszawskiego
oraz
Obserwatorium Językowe Uniwersytetu Warszawskiego
zapraszają do udziału
w konkursie językowym online
ULTRAMARATON Z POLSZCZYZNĄ 2.0
10 sierpnia – 15 listopada 2020 r.
OGÓLNE ZASADY KONKURSU
Fundacja Uniwersytetu Warszawskiego oraz Obserwatorium Językowe Uniwersytetu Warszawskiego zapraszają do udziału w konkursie językowym online ULTRAMARATON Z POLSZCZYZNĄ 2.0.
Jest to druga edycja konkursu tematycznego online ULTRAMARATON Z POLSZCZYZNĄ, który został przeprowadzony po raz pierwszy w 2019 roku. Autorem koncepcji obu ULTRAMARATONÓW Z POLSZCZYZNĄ i ich finału w formie cyklu warsztatów z ekspertami jest twórca, redaktor prowadzący i merytoryczny Obserwatorium Językowego Uniwersytetu Warszawskiego, Maciej Czeszewski. Podobnie jak w ubiegłym roku poprowadzi on również wielki finał ULTRAMARATONU, a także jeden z ośmiu finałowych warsztatów. Tegoroczna edycja ULTRAMARATONU Z POLSZCZYZNĄ będzie miała silne związki z naturą.
Podczas konkursu online opublikowanych zostanie 11 zadań konkursowych dotyczących neologizmów oraz ważnych zjawisk we współczesnej i dawnej polszczyźnie. Kolejne zadania konkursowe – począwszy od 10 sierpnia – będą publikowane równolegle na stronach:
1. Obserwatorium Językowego Uniwersytetu Warszawskiego, www.nowewyrazy.pl,
2. oraz na fanpejdżu „Nowe Wyrazy” Obserwatorium Językowego Uniwersytetu Warszawskiego, www.facebook.com/nowewyrazy/.
Każde zadanie konkursowe ma swoją wartość punktową, która zostanie podana wraz z treścią danego zadania. Zarejestrowani uczestnicy konkursu będą mogli rozwiązywać kolejne zadania i zbierać punkty za prawidłowe odpowiedzi.
Trzy osoby z najwyższą liczbą uzyskanych punktów zostaną zwycięzcami konkursu.
Zwycięska trójka (miejsca 1–3):
1. otrzyma nagrody rzeczowe i dyplomy,
2. weźmie udział w wielkim finale konkursu w formie cyklu warsztatów również pt. ULTRAMARATON Z POLSZCZYZNĄ 2.0 z ośmioma językoznawcami i ekspertami, 15 listopada 2020 r. w formie online na platformie YouTube,
3. otrzyma certyfikaty uczestnictwa w wielkim finale konkursu w formie cyklu warsztatów.
Kolejnych 47 osób (miejsca 4–50):
1. zostanie zaproszonych do udział w wielkim finale konkursu w formie całodniowego cyklu warsztatów również pt. ULTRAMARATON Z POLSZCZYZNĄ 2.0 z ośmioma językoznawcami i ekspertami, 15 listopada 2020 r. w formie online na platformie YouTube,
2. otrzyma certyfikaty uczestnictwa w wielkim finale w formie cyklu warsztatów.
ADRESACI KONKURSU
Konkurs tematyczny online adresowany jest do wszystkich użytkowników polszczyzny, zwłaszcza z mniejszych miejscowości.
WIELKI FINAŁ KONKURSU
Wielki finału konkursu online w formie całodniowego cyklu warsztatów, również pt. ULTRAMARATON Z POLSZCZYZNĄ 2.0, z ośmioma językoznawcami i ekspertami odbędzie się 15 listopada 2020 r. w formie online na platformie YouTube.
Weźmie w nim udział trzech zwycięzców (miejsca 1–3) oraz kolejnych 47 osób z najwyższą punktacją (miejsca 4–50).
Cykl składający się z ośmiu odrębnych warsztatów poprowadzai dla uczestników wielkiego finału ośmiu językoznawców i ekspertów.
Weź udział w konkursie!
Ogarnij język polski i sprawdź swoje siły!
Przeżyj wyjątkowy podwójny ultramaraton językowy:
11 zadań konkursowych i 8 warsztatów!